Zaznacz stronę

Magnez jest bardzo potrzebny roślinom uprawnym i warto mieć pewność, że w glebie jest jego dostateczna ilość. Dużej ilości magnezu potrzebują przede wszystkim buraki, kukurydza, a także lucerna czy użytki zielone. Dlatego warto zaopatrzyć się we właściwy nawóz zawczasu, by zapewnić tym roślinom, zwłaszcza w okresie wzrostu, idealne do tego warunki. Na gospodarstwach rolnych warto przeanalizować, jaki nawóz najlepiej nadaje się do tego typu zadań.

Nawożenie w celu zwiększenia ilości magnezu w glebie można i powinno się łączyć z wapniowaniem gleby. Najczęściej to gleby zakwaszone maja problem z niedoborem tego składnika odżywczego. Dlatego do wapna nawozowego dodaje się spore ilości magnezu, aby wyrównać braki.

Można zakupić nawozy dolistne oraz doglebowe. Zaleca się regularne uzupełnianie magnezu w glebie, na której uprawia się rośliny, dlatego, że składnik ten szybko ucieka w głąb ziemi. Warto, by te nawozy były szybkodziałające oraz dobrze rozpuszczalne w wodzie. Nie są to najdroższe nawozy, a raczej należące do tych z dolnej półki cenowej, przez co są dość opłacalne.